1981 yılında kurulan firmamız, tedarik zincirinde verimliliği misyon edinmiştir. Tedarik Zincirinin her aşamasında iş ortaklarının talep ve ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunar.

Güçlü IT alt yapısıyla birlikte beklentileri önceden belirleyen UGL, operasyon ve müşteri hizmetleri yönetimiyle bilgi akışını eş zamanlı raporlar.
Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan firmamız, Türkiye genelinde ticari potansiyeli olan tüm vilayetlerde ve limanlarda (bölge müdürlüğü, şubeleri, depoları ve kara nakliye ofislerinde) görev yapan tecrübeli, uzman ve yetkin çalışanlarıyla, müşterilerimizin taleplerini karşılar.


Stratejik olarak konumlanmış lojistik merkezleri ile İstanbul başta olmak üzere müşterilerimize depo, antrepo çözümleri sunar.

ugl-about
 1. Ünsped Grup şirketleri, ilk olarak “Ünsped Beynelmilel Nakliyat - M. Haluk Ündeğer” unvanı ile ana faaliyet konuları ithalat ve ihracat gümrük işlemleri olmak üzere çalışmalarına başladı.

 2. Firmamız anonimleşerek Ünsped Uluslararası Nakliyat ve Gümrükleme A.Ş. adını aldı

 3.  ISO 9001:2001 belgesi alındı.

 4. Topkapı merkez ofisimizde A tipi Genel Antrepomuz UPS firmasının müşterilerine hizmet vermeye başladı. (2009- Topkapı A Tipi Genel Antrepomuzun Unvanı, Geçici Depolama Yeri olarak değişti)

 5. Hadımköy’de bulunan depolarımız faaliyetine başladı.

 6. Erenköy Gümrüğüne bağlı Orhanlı (Tuzla) antrepomuz açıldı.

 7. Halkalı (Muratbey) Gümrüğüne bağlı Hadımköy antrepomuz açıldı.

 8. 2021 yılına kadar geçerli olmak üzere, R2-TİO Kara, Hava ve Deniz Nakliye Yetki Belgemiz yenilendi.

 9. Ekim ayında IATA belgemiz alındı.

 10. ABD-Kanada-AHL Hava Kargo ithalat işlemlerine başlandı.

 11. Ağustos ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Acentelik Belgemizle Hava Kargo ihracat işlemlerine başlandı.

 12. Ekim ayında Ankara Esenboğa Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı 500 m2 Geçici Depolama Yerimiz hizmete açıldı.

 13. Temmuz ayında Hızlı Kargo İşletmeciliği yetki belgesi alındı.